Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Коростень : Україна готується до Водохресних купань.
14.01.2015

     На Коростенській міській комунальній  рятувальній службі на воді тривають приготування до водохресних купань. У місті організують купель для охочих пірнути в крижану воду древнього Ужа. Викупатися можна буде 19 січня поточного року з 9.00 до 16.00 в районі пункту прокату катамаранів по 1- провулку Шатріщанський, де буде організовано чергування рятувальників, водолазів, медичного працівника.


Охочих здійснити обряд обмивання з кожним роком стає більше. Вже традиційно в м. Коростені в ополонці купаються близько 4 сотень чоловік. Але це справа добровільна. Справжніх «моржів» серед віруючих одиниці.


У народі вважається, що водохресні купання зціляють людину від хвороб та очищають від гріхів.  Проте лікарі попереджають, що для організму це – жорстокий стрес. Подібний струс строго протипоказаний людям із захворюваннями серця і судин, дихальної системи і хронічних хвороб.


Не можна у жодному випадку входити в воду у нетверезому стані, спиртне притуплює відчуття холоду, але організм від цього охолоджуватися не перестає. Відділ з питань цивільного захисту виконавчого комітету Коростенської міської ради нагадує, що купатися можна лише в спеціально призначених для цієї мети місцях. Перш ніж пірнути в крижану ополонку, необхідно спробувати облитися холодною водою ще вдома, причому тижні за два, щоб оцінити свої можливості і підготувати організм. Безпосередньо перед купанням слід розігрітися, зробити гімнастику і тільки потім пірнути в крижану воду.

 

 

Безпечних Вам свят!

 

 

 

Міська рада Коростеня