Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
У Коростені Сергій Тігіпко розповів, як він бачить майбутнє заводу залізобетонних шпал
13.10.2014

Під час візиту на завод залізобетонних шпал у Коростені Житомирської області лідер партії “Сильна Україна” Сергій Тігіпко відвідав виробничі площі, ознайомився із процесом виробництва шпал, а також поспілкувався із працівниками та відповів на їх питання.


Людей цікавили проблеми безробіття, корупції та недостатнього забезпечення українських військових на сході країни.Сергій Тігіпко також поспілкувався з керівництвом заводу та дізнався про проблеми підприємства. Головний інженер заводу каже: завод працює вже більше півстоліття та виготовляє шпали найвищої якості, але через зростання ціни на газ продукція заводу стрімко втрачає конкурентоздатність.В таких умовах підприємству доводиться працювати лиже три дні на тиждень. Працівники скаржаться: кількість робочих днів зменшилася майже вдвічі, відповідно зменшилася і зарплатня працівників. Через такі умови праці деякі люди вже звільнилися з роботи. Наразі завод  на 90% працює на держзамовлення, і в таких умовах не може вийти на зарубіжний ринок.


Сергій Тігіпко каже: в сьогоднішній ситуації не можна зволікати, треба терміново проводити активні реформи:

 

“Основна проблема, чому сьогодні продукція цього заводу не йде на зовнішні ринки, в тому, що газ дорогий, і по собівартості вони вже не можуть вкладатися. Хоча по якості вони постачали свою продукцію і в Польщу, і в країни Балтії. Це означає, що треба змінювати стандарти. Зараз робота іде. Але, на жаль, мляво: обіцяють, що змінять технічні умови з першого січня 2015 року. А от якби сьогодні взяти і сказати: “У нас війна, і давайте зробимо це за два тижні”, - це серйозний вихід”.

 

Політик також додає: через падіння внутрішнього ринку багато підприємств знаходяться на межі банкрутства, тож до кожного підприємства треба підходити індивідуально:

 

«З кожним підприємством треба працювати окремо: комусь закритий ринок потрібен, комусь державне замовлення і технічні умови… Так інші країни роблять: вони виділяють 350-400 ключових підприємств в країні. Ви тут маєте житомирський щебінь, ви маєте тут український метал, ви маєте український цемент. Все українське, і українські робочі руки. Це підприємство потребує як раз такого індивідуального підходу».

 

Поспілкувавшись з громадою, Сергій Тігіпко рушив до Житомира на прес-конференцію, де відповідав на питання журналістів.

 

 

 

Zhitomir.info