Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Вербицький порушив домовленості про перемир’я на щебзаводі у Коростені
15.07.2013

Колишній керівник Коростенського щебзаводу Вербицький закликає робітників саботувати роботу заводу та обіцяє роздавати гроші за дні мітингування.

Сьогодні з 12 години перемир`я між акціонерами Коростенського щебеневого заводу, якого вдалося досягти за участю мера Коростеня Володимира Москаленка та депутата Верховної ради Володимира Пехова порушено.

До акції непокори новому керівнику заводу, який призначений Наглядовою Радою ВАТ «Коростенський щебзавод» та внесений до Единого державного реєстру підприємств та організацій України закликав один з акціонерів - Віталій Вербицький, який підозрюється у розкраданні майна заводу та доведення його до банкрутства (pа цим фактом правоохоронними органами Житомирської області проводяться слідчі дії і порушене кримінальне провадження).

Сьогодні зранку працівникам щебзаводу, які прийшли на прохідну, щоб зареєструватися у книзі обліку виходу на роботу, агітатори Віталія Вербицького пропонували не йти на роботу, а організувати мітинг, за участь в якому їм будуть платитись гроші як за роботу на кар’єрі. За словами пана Вербицького в нового керівництва коштів на виплату зарплати не буде, а Вербицький ладен платити кожному працівнику і щоденну ставку і додаткову премію за невихід на роботу та участь у організованих ним мітингах.

На запитання робітників, чи правда, що його та інше звільнене керівництво підозрюють у розкраданні майна заводу та переведення активів на його особисті фірми, пан Вербицький ухилився. Не дав він і пояснень, чому на підприємстві ніколи не з`являвся колишній директор Бикодоров, якого працівники жодного разу не бачили.

Підтримати пана Вербицького має намір тільки та частина робітників, що є родичами відстороненого керівництва (нагадаємо, більшість працівників заводу проживає у с. Мирне та є членами декількох родинних кланів, що керували заводом. Саме на фірми дочок, зятів та синів намагались переписати Вербицький і бувші члени правління всі цінні активи щебзаводу).

Пан Вербицький, який має близько 8% акцій, намагається не допустити відновлення роботи заводу 16.07.13. Невихід працівників на роботу вкрай необхідний Віталію Вербицькому лише для одного: вигідної торгівлі за вартість свого пакету акцій, а гучні заклики до мітингування робітників, є лише частиною шахової партії, яку намагається розіграти Вербицький.

Новопризначений директор ВАТ «Коростенський щабзавод» сказав, що переговори, щодо вирішення конфлікту між акціонерами тривають: «Адміністрація заводу на роботі, біля обладнання - чергові. Завод готовий завтра працювати. Щодо Вербицького - він просто намагається підняти ціну на свої акції шантажуючи тим, що люди не вийдуть на робочі місця. Як легко він роздає такі обіцянки – та з яких коштів платитиме людям за невихід на роботу, я не знаю. Заробітну платню робітникам виплачуватиму я, як керівник підприємства, відповідно до облікових нарахувань з належною сплатою податків. Всі, хто працюватиме, отримають свої зароблені гроші вчасно, до працівників які не з`являтимуться на робочі місця без поважних причин будуть застосовані адміністративні заходи передбачені КЗпПУ» - зазначив Сергій Шатковський .

Віталій Вербицький, що втратив контроль над адміністрацією заводу, обладнав собі мобільний офіс у вагончику біля кар’єру. Його супроводжують група агітаторів, сформована з членів родинних кланів та запрошені піарщики. Представники УНА-УНСО на чолі з Ігорем Мазуром та політолог Володимир Цибулько, які так жваво організовували акції на підтримку Вербицького у п’ятницю, поїхали. Роботу журналістів координує прес-секретар Віталія Вербицького - Анатолій Лазаренко.

Інші акціонери на заводі не з`являлись, поміж робітниками ходять розмови, що вони продовжують переговори та торгуються щодо вартості своїх пакетів. Адже колішне керівництво заводу разом з Віталієм Вербицьким переймається не благополуччям заводу, а лише розміром своєї кишені та її збагаченням.


 

Житомирська хвиля