Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Вітання до Дня визволення Коростеня
28.12.2011

29 грудня виповнюється 68 років з того дня, коли воїни Радянської Армії після тяжких боїв визволили наше місто від німецько - фашистських загарбників. 

Волею долі Житомирщина стала ареною жорстоких боїв з фашизмом у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Боролися за визволення міста воїни Червоної Армії, партизани та підпільники. Героїчною славою покрили себе підрозділи та військові частини, які брали участь у цих визвольних боях, отримавши почесне звання «Коростенських» - 112-а, 143-а, 280-а стрілецькі дивізії, 150-а орденів Суворова, Кутузова, Богдана Хмельницького окрема танкова бригада, 130-й винищувальний протитанковий полк, 316-й гвардійський мінометний полк. 

У визволенні Житомирщини в період 1941-1943 року брали участь партизанські з’єднання А.Н.Сабурова, С.Ф.Малікова, С.А.Ковпака, М.І.Наумова, В.А.Карасьова, І.І.Шитова, А.М.Грабчака, Чехословацький партизанський загін Яна Нелепки та Польський партизанський загін Роберта Сатановського. 

Нелегкими були післявоєнні роки – роки відбудови міста. Ваш приклад мужності і вірності трудовому народу, ідеям соціальної справедливості, ваша активна життєва позиція, відстоювання інтересів трудящих є прикладом для молодого покоління.
Сердечно вітаємо з цією знаменною датою визволителів міста, воїнів-фронтовиків, партизанів і підпільників, які робили все залежне від них для того, аби на нашій землі не залишилося жодного окупанта. 

Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя, достатку і оптимізму, людської поваги та шани.
Вічна пам'ять і слава тим, хто поліг у боях за визволення Коростеня та Житомирської області, за щастя живих і мир на землі! Низький уклін вам. 


Міський голова Володимир Москаленко 

Голова міської ради ветеранів Леонід Слобожан