Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Четвертий міжнародний фестиваль Дерунів
07.07.2011

10 вересня 2011 року в центральному парку міста Коростеня, Житомирської області відбудеться Четвертий міжнародний фестиваль дерунів.

«ДЕРУНЯРСЬКИЙ ПУТІВНИК»
А ТИ любиш ДЕРУНИ?
Тоді ось тобі ДЕРУНЯРСЬКИЙ ПУТІВНИК! 

Береш у ліву руку вузлик, в якому шматок смачнючого сала, пучок свіжесенької цибульки і буханку теплесенького хліба. У праву руку – відро добірненької картопельки. Не забудь у картоплю заховати стратегічний запас солоденької сметанки. Наостанок обдзвони своїх друзів і замани у смачну подорож. 

І ось ти готовий. Куди прямувати? Звичайно ж, до столиці дерунів - міста Коростеня!
Маршрут прокладати не треба – ти прямуватимеш у людській течії, яка на увесь голос горлатиме: «Хай живе дерун!»- і буде переносити тебе по всьому місту. 

Знайди між столами кулінарного розмаїття жіночку, яка буде схожа на твою маму, а може тещу чи свекруху, підкупи її своїм голодним поглядом, випий чарочку за її здоров’я - і чекай, поки вона приготує тобі дерунів.
Деруни готові? Поцілуй господиню - і насолоджуйся святом!

Довідка: Перший фестиваль відбувся 27 вересня 2008 року. Дерун, спечений того дня вагою 118 кг, занесено до Книги рекордів України. Під час другого фестивалю в місті відкритий єдиний в Україні пам’ятник Деруну. На третьому фестивалі коростенці побили власний рекорд по випіканню деруна-гіганта. 

Четвертий фестиваль дерунів – це незабутня подорож у світ національної традиційної кухні, надзвичайного українського колориту, прикрашених корстенською самобутністю та гостинністю!