Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
МДФ відкритий для діалогу
30.06.2011

Протягом двох останніх років серед жителів міста Коростеня точиться дискусія навколо новозбудованого заводу МДФ. Чому виникає такий ажіотаж навколо підприємства, яке дало місту колосальні інвестиції, робочі місця, доходи до бюджету? Що саме так непокоїть коростенців? Коростенців непокоїть стан довкілля, екологічна безпека, стан здоров’я. 

Здавна відома істина: людина боїться того, чого не знає і не розуміє, тобто чогось нового, невідомого для неї. Породжений невідомим страх, помножений на постчорнобильський синдром, який, як виявилося, за 25 років міцно засів у свідомості коростенців, і є причиною того, що більшість жителів прилеглих до заводу мікрорайонів, стурбовані наявністю такого підприємства у межах міста.
Зважаючи на численні звернення, керівництво заводу 23 червня зустрілося із депутатами міської ради, громадськими активістами, головами будинкових та вуличних комітетів за круглим столом. 

Головний технолог заводу детально пояснив технологію виробництва плит, зазначивши, що усі негативні явища (запах, дим, пил) є тимчасовими та пов’язані із процесом налагодження виробництва. Керівництво заводу запевнило коростенців, що коли підприємство працюватиме на повну потужність, всі ці явища зникнуть. Орієнтовно – це січень –лютий 2012 року. 

Прагнучи налагодити ефективний зв'язок з жителями міста та міською владою, а також піклуючись про екологічну безпеку виробництва, керівництво заводу МДФ оголошує про створення спеціальної телефонної гарячої лінії +38 (050) 414-92-80. За цим номером фахівці будуть фіксувати сигнали від жителів міста про ті екологічні проблеми, які, на їхню думку, можуть бути пов'язані з діяльністю заводу. Проаналізувавши інформацію, експерти будуть виїжджати на місце події, проводити необхідні виміри і, якщо знадобиться, збирати проби. Після проведення всіх аналізів буде видано висновок про причини події. 

«Підприємство відкрито для діалогу з жителями, адже я теж живу в цьому місті і хочу, щоб воно гармонійно розвивалося», - зазначає директор заводу Роман Миколайович Присяжнюк. «Тому ми і відкриваємо спеціальну телефонну лінію, щоб проаналізувати реальну екологічну обстановку навколо підприємства і виключити нагнітання паніки», - підкреслив він. Про результати роботи гарячої лінії буде повідомлено після вже після першого місяця її роботи.