Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Освітня поїздка до Хорватії
21.04.2011

Ініціатива «Міст, дружніх до дитини» (ІМДД) реалізується з 1996 року з метою зробити міста комфортними для проживання всіх громадян, насамперед, дітей, дотримуючись основного принципу ЮНІСЕФ «головне – дітям». 

Ініціатива зі створення міст, дружніх до дитини, є результатом усвідомлення світовою спільнотою глобальних викликів, в першу чергу, необхідності гуманізації політики, боротьби з бідністю та хворобами, збереження довкілля тощо. З іншого боку, вона є спробою практично втілити на муніципальному рівні положення Конвенції ООН про права дитини, інших міжнародних та національних документів з питань захисту та розвитку дітей. 

Якщо Конвенція містить базові стандарти та зобов’язання держави, то концепція Міста, дружнього до дитини, визначає, яким чином має бути організовано місцеве врядування, щоб забезпечувати виконання цих зобов’язань та постійне підвищення життєвих стандартів у відповідності з вимогами Конвенції на рівні, який має найбільший безпосередній вплив на життя дітей. 

В Україні ініціатива «Міст, дружніх до дитини» була започаткована у 2006 році. Ініціатором створення міст, дружніх до дитини, виступило Представництво ЮНІСЕФ у партнерстві з громадськими організаціями та муніципалітетами. До безпосередньої реалізації ініціативи були залучені працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадські організації, діти, депутати, батьки, засоби масової інформації, місцеві підприємці. Таким чином, вона охоплює все місто, громаду у цілому, адже те, як почувають себе діти в місті, в яких умовах вони ростуть, залежить і від оточуючих дорослих і від самих дітей. Міська влада постійно інформує мешканців міста про ініціативу й сприяє створенню спільноти, дружньої до дітей. 

Місто Коростень залучилось до ініціативи «Міст, дружніх до дитини» у травні 2010 року. Було створено координаційну раду з впровадження Стратегії „Коростень – місто, дружнє до дитини”, до складу якої увійшли заступник міського голови з соціальних питань, начальники відділів виконавчого комітету Коростенської міської ради, голова Дитячої дорадчої ради, керівники дитячих та молодіжних громадських організацій, громадських організацій, які працюють з дітьми, представники ЗМІ. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Координаційної ради здійснює виконавчий комітет Коростенської міської ради через МЦСССДМ. 

Було створено дитячу дорадчу раду, на засіданні якої діти визначили актуальні проблеми міста, запропонували шляхи вирішення цих проблем.
Також розроблено та затверджено Стратегію „Коростень – місто, дружнє до дитини” та план дій на 2011 рік. 

В рамках вивчення досвіду щодо впровадження ініціативи «Міст, дружніх до дитини» з 11 по 15 квітня 2011 року відбулась поїздка представників України, які працюють над впровадженням Ініціативи, до Республіки Хорватія. Від міста Коростень у навчальній поїздці взяли участь заступник міського голови О.О.Дзига та директор Коростенського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О.Ф.Микитчук. 

Хорватська сторона дуже радо та гостинно приймала гостей. В ході поїздки українські делегати мали можливість відвідати представництво ЮНІСЕФ у Хорватії, міста Загреб, Рієка, Опатія, Забок, поспілкуватись з представниками громадських, державних організацій, освітніх, медичних, соціальних установ, ознайомитись з досягненнями в рамках ініціативи «Міст, дружніх до дитини». Адже Хорватія одна з небагатьох країн Європи, яка досягла значних успіхів у впровадженні цієї ініціативи. 28 міст і громад Хорватії отримали статус «Міст, дружніх до дитини». 

Українці з цікавістю вивчали хорватській досвід, спілкувались з колегами із дружньої країни і запросили їх у гості до себе. Адже і у нас є багато цікавих здобутків в галузі дитячої, молодіжної політики. Отже, отримавши натхнення у Хорватії, будемо діяти ще ефективніше, щоб якнайбільше українських міст отримали статус «Міст, дружніх до дитини», а місто Коростень було перше серед них. 


ЦСССДМ