Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Від серця до серця : Україна - Куба
25.03.2011

Напередодні відзначення 25 річниці Чорнобильської трагедії до міста Коростеня завітала делегація лікарів з республіки Куба, які працюють в лікувально-оздоровчому центрі Тарара в Програмі «Діти Чорнобиля». 


Це гуманітарна програма по наданню медичної допомоги українським дітям, які потерпіли від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Програма була створена 29 березня 1990 року за ініціативою Фіделя Кастро. 

На даний час лікарі знаходяться в Україні з метою продовження кубинської програми по наданню консультативно-лікувальної допомоги дітям та відбору дітей на Кубу відповідно їх захворювань та можливостей лікування. 

Протягом тижня (17-24 березня) у дитячій поліклініці міста коростенські діти змогли отримати консультації ендокринолога, дерматолога, гематолога та педіатра.
Кубинськими фахівцями було оглянуто більше 200 дітей. У результаті була сформована група з 19 дітей із важкими формами захворювань, які будуть проходити лікування та оздоровлення на Кубі. 

Варто зазначити, що за всі роки роботи Програми якісну медичну допомогу отримали більш ніж 2 тисячі коростенців.
Під час підсумкової зустрічі 25 березня міський голова підкреслив, що досвід роботи кубинських лікарів для України є надзвичайно важливим. Адже Чорнобильська трагедія лежить важким тягарем на цілому поколінні українських дітей. А вони — майбутнє нашої нації. 

Від імені мешканців міста Володимир Москаленко щиро подякував кубинській делегації за неоціненну допомогу, надану Україні, за їх теплі серця.
Маємо надію, що Програма «Діти Чорнобиля» існуватиме доти, доки Україна її потребуватиме. 


Коростенський МВК