Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Урочисте відкриття котельні відбулося в Коростені
06.01.2011

Відповідно до «Схеми оптимізації теплопостачання м.Коростень» в 2010 році за рахунок державних коштів реалізовано проект «Реконструкція системи теплозабезпечення для ДНЗ №5 по вул.Зв’язківців м. Коростень з встановленням теплогенераторної працюючої на природному газі» загальною вартістю – 197,038 тис.грн. Котельню урочисто відкрили міський голова В.В.Москаленко і перший заступник голови державної адміністрації М.М.Олещенко.

В рамках даного проекту було проведено переведення опалюємих житлових будинків на автономне теплопостачання та забезпечення дитячого садочка по вул. Зв’язківців теплом від індивідуальної блочної котельні працюючої цілковито в автономному режимі. Замовник проекту Обласне управління ЖКГ та енергозбереження, прийняло генпідрядником ПВТП «Факел», яке спільно з субпідрядною організацією «Комунальне підприємство теплозабезпечення» (м. Коростень) виконало усі будівельно-монтажні роботи. 

В результаті проведення даної реконструкції було повністю закрито котельню працюючу на твердому паливі ще з 1982 року. На якій було встановлено морально та технічно застаріле обладнання, яке вичерпало свій граничний термін експлуатації. На котельні працювали котли НІІСТУ-5 і «Універсал» з робочим ККД – 49,7% та насосне обладнання вітчизняного виробництва типу К 20/30 і НЦ 25/32 потужністю 5,5 кВт/год кожний та робочим ККД 59%.
 
Дана котельня для виробництва та забезпечення дитячого садочку і житлового масиву тепловою енергією щорічно використовувала 107,8 т.у.п. твердого палива і 30118,7 кВт. електричної енергії. Крім цього котельня знаходилась на великій відстані від опалюємих об’єктів, що в свою чергу спричиняло великі втрати в теплових мережах до 21%. 

На даний час в результаті реалізації проекту встановлено модульну транспортабельну котельню, яка виконана з легких профільованих металевих огороджуючи конструкцій з утеплювачем із негорючих матеріалів ТМ-100-Т-Гн з котлами КОЛВІ КТН 100 СЕТ загальною потужністю 96 кВт та робочим КПД – 92% працюючих на природному газі. Котельня укомплектована насосним обладнанням EVROTERM потужністю 0.225 кВт./год. з робочим ККД – 67%. 

Крім цього котельня укомплектована допоміжним обладнанням КІП і автоматики, яке забезпечує повну автономну роботу без постійного обслуговуючого персоналу. Для безаварійної роботи котельня забезпечена відповідними засобами безпеки та експлуатаційними обмеженнями в разі виникнення таких. 

За рахунок впровадження проекту «Реконструкція системи теплозабезпечення для ДНЗ №5 по вул. Зв’язківців м. Коростень з встановленням теплогенераторної працюючої на природному газі» буде досягнуто: 

Зменшення споживання палива на один опалювальний сезон складе – 19 455 кг.у.п.
При тарифі на природний газ на рівні 2619,20 грн. за 1000 м3 та вугілля 950 грн. за 1 тону, економія коштів складе – 10 332 грн
Після реконструкції котельня працює без обслуговуючого персоналу, відповідно скоротяться видатки на його утримання і складе – 55 041 грн
Загальний економічний ефект проекту складе – 65 373 грн./рік.
При загальній вартості проекту – 197 038 грн. термін окупності проекту – 3 роки. 


Коростенський МВК