Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Поліські території відкриті до інвестицій
25.11.2010

25 листопада 2010 року, у м. Коростені відбулося шосте засідання Чорнобильського форуму економічного розвитку (ЧФЕР) спільно організоване Коростенською міською радою та Чорнобильською програмою відродження та розвитку ПРООН. Основною темою Форуму стала залучення інвестицій на території Полісся, а саме перспективи створення індустріальних парків та брендинг територій.

Чорнобильський форум економічного розвитку частина системних заходів, які підтримуються Програмою розвитку ООН для соціально-економічного відродження Поліських територій, а Коростень одне з найбільших економічно-розвинених міст Полісся.

«Наше місто відкрите до співпраці з інвесторами, Коростень індустріально та культурно розвинене місто, яке дійсно може називатися центром Полісся. Значною мірою це заслуга ефективного місцевого самоврядування. Створення індустріального парку, ефективне партнерство громади, бізнесу та влади дозволило нам вирішити проблеми працевлаштування та негативної демографічної тенденції які характерні для територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ми сподіваємося, що на Форумі нам вдасться обмінятися досвідом з колегами та показати бізнес-структурам нашу відкритість до співпраці.» - розповів Володимир Москаленко, Міський голова Коростеня.

В рамках Форуму учасники мали змогу ознайомилися з теоретичними та практичними аспектами створення індустріальних парків, а також відвідали Коростенський індустріальний парк. Створення індустріальних парків сприятиме економічному розвитку, особливо це важливо для територій з високим рівнем безробіття. На державному рівні, у жовтні 2010 року у Комітеті Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва відбулась презентація законопроекту «Про індустріальні парки».

Для позитивного інвестиційного клімату важливу роль відіграє позиціонування території.

«Бренд території це обов’язкова передумова для сприятливого інвестиційного клімату. Адже на сьогодні для більшості населення Європи північна частина України не існує на карті.» - зауважує проф. Збігнев Зихович, директор інституту регіонального розвитку м Щецін (Польща). У своїй презентації проф. Зихович розповів про польський досвід регіонального брендингу, про український досвід та перші результати вела дискусію Анна Валенса, представник проекту ВікіСітіНоміка.

Особливо зацікавила учасників форуму презентація Мауріціо Карнавале, президента Торгово-Промислової Палати Італії в Україні, який має досвід роботи в Україні та зробив свої пропозиції про те, як вдосконалити співпрацю між поліськими територіями та інвесторами. Зокрема, п.Карнавале наголосив на важливості запровадження Європейського стилю роботи з інвесторами, що передбачає розробку зрозумілої для іноземних інвесторів комерційних пропозицій та бізнес-планів, розроблених спеціалістами з досвідом розробки. Адже в Україні практично відсутня культура презентацій, де б зазначалися точні цифри та детальний інтерес, вигода яку отримає інвестор від співпраці. Окрім того, для успішної роботи з інвесторами необхідно звернути увагу на популяризацію власних територій закордоном. «Не варто сподіватися, що проведення Форуму дозволить миттєво залучити інвесторів. Потрібно проводити постійну роботу на території інших держав, представляти території та місцеві підприємства.» - зауважив Мауріціо Карнавале.

За подальшою інформацією, будь ласка, звертайтеся до: Дзвінки Качур, за тел.: Tel: (380 44) 584 34 65; Fax: (380 44) 584 34 66 Email: dzvinka.kachur@undp.org.ua

Програма розвитку ООН в Україні