Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Будівництво першого в Україні заводу з виробництва МДФ - плит, що розташувався на базі Коростенського індустріального парку (КІП), наближається до завершення
01.10.2010

Вже встановлюється обладнання - технологічні лінії від провідного німецького постачальника деревообробного устаткування «Siempelkamp». 

Виробництво дозволить виконувати одразу кілька завдань: 

- виготовлення продукції європейської якості, яка відповідає найжорсткішим європейським вимогам щодо її економічності;
- забезпечення українських виробників меблів сировиною, яку раніше вони вимушені були закуповувати за кордоном;
- створення у м. Коростені 350 нових робочих місць (зараз на заводі працює 118 чоловік, з них коростенців - 94).
Після запуску виробництва до місцевого бюджету щороку надходитиме 1,5 мільйони гривень у вигляді податків.
Будівництво заводу саме в Коростені стало можливим завдяки тому, що міська влада подбала про привабливість міста для іноземних інвесторів. Всі дозвільні документи засновники підприємства отримали в стислі строки без бюрократичних перешкод. 

Завод МДФ уклав угоди на постачання технологічної деревини з лісгоспами Житомирської області. Планується налагодити співпрацю з лісгоспами Київської, Чернігівської, Рівненської, Хмельницької областей. Така широка географія закупівлі сировини пов'язана з тим, що в кожній із областей вирубується лісу не більше певних обсягів, погоджених лісгоспами з Державним комітетом лісового господарства України. Щорічні лісозаготівельні роботи в Україні відбуваються незалежно від будівництва заводу. Питання лише в тому, чи піде ця деревина на експорт, чи все ж таки буде використана на вітчизняних виробництвах. 

Завод будується на території колишнього військового аеродрому, який в старі часи вже був не найчистішим з погляду спеціалістів з екології. Завод МДФ будується за німецькими екологічними стандартами, які аж ніяк не можуть погіршити екологічний стан колишнього військового аеродрому. За дотриманням екологічних норм на заводі буде слідкувати спеціаліст-еколог. Крім штатних робочих місць, завод додасть роботи місцевим транспортникам, сфері обслуговування. 

Коростенський МВК