Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Коростень: Шановні партизани і підпільники, добровільні захисники своєї Батьківщини!
21.09.2010

Сердечно вітаємо вас із визначним святом. 

В історію нашої країни воно увійшло як важливе державне визнання високого патріотизму, стійкості, мужності, героїзму партизанів та підпільників у жорстокій і безкомпромісній боротьбі з ворогом.
По тилах противника пройшли великі партизанські з’єднання і загони, які на своєму шляху пускали під укіс ворожі ешелони, підривали залізничні і шосейні мости, громили ворожі гарнізони, штаби, склади, бази, знищували бойову техніку. 

У 1943 році Коростенщина була відомим партизанським краєм. Так, за роки окупації партизанами знищено 27 шосейних і 14 залізничних мостів, десятки кілометрів шосейних та залізничних колій, підірвано кілька ешелонів. 

Ми віддаємо шану загиблим та померлим організаторам, активним учасникам підпільного і партизанського руху на Коростенщині А.Г.Клименку та його дружині Анастасії Олександрівні, Г.Н.Наровському, братам Івану та Михайлу Дідківським, а також тим народним месникам, які нині живуть у місті: Михайлу Бугаєву, Федору Бондарчуку, Климентію і Раїсі Деренівським, Петру Коржуку, Івану Мурзі, Зігмунду Ракіцькому, Ксенії Баранівській, Олексію Вигівському, Миколі Гарбар, Ніні Іваненко, Касиму Максумову, Михайлу Тулачу, Галині Нечипоренко та іншим. 

Всебічна допомога червоній Армії партизанських формувань, підпільних організацій і груп у роки Великої Вітчизняної війни прискорили перемогу. 

Міськвиконком та міська рада ветеранів щиро вітають усіх зі святом партизанської слави. Від усього серця бажаємо вам і вашим родинам, вдовам загиблих і померлих партизанів і підпільників міцного здоров’я, щастя, добробуту й гараздів на життєвому шляху. 


З повагою міський голова 
В.В.Москаленко

Голова міської ради ветеранів 
Леонід Слобожан