Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Другий концерт авторської православної пісні «Утренняя заря» в Коростені
26.07.2010

В сучасному світі ми намагаємось заповнити своє життя матеріальними цінностями й рідко дослухаємося до внутрішнього світу, забуваючи про духовність як першооснову всього. Тільки тоді, коли доля посилає нам непросте випробування, розуміємо, що є ще щось - більш глибоке та справжнє. Це любов, терпіння, прощення, віра в Бога. 

Саме ці духовні цінності покладені в основу розвитку Коростенської громади. Тому не дивно, що саме в Коростені в минулому році вперше було проведено концерт православної пісні «Утренняя заря», який і цього року 25 липня зібрав своїх прихильників на скелястому березі річки Уж, в місці, що за легендою має назву «Ольжині купальні». Концерт присвячено Рівноапостольній княгині Ользі, яка стала ранковою зіркою зародження християнства на Русі. 

Незважаючи на те, що Ольга жорстоко помстилася волелюбним древлянам, коростенці сьогодні з великою повагою ставляться до цієї святої й в такий спосіб вшановують її пам’ять. Та, власне, не привід важливий, а сам факт того, що людям запропоновано альтернативу буденності, бездуховності, міщанству. До того ж не у вигляді закликів, декларацій, угод, високих візитів, а конкретними справами. 

Чи знайшла ідея підтримку у громади? Відповідь однозначна – так. Кількість слухачів, що прийшли на концерт, щирість оплесків та й сама атмосфера, що панувала на концерті, свідчить про те, що посіяне зерно незабаром принесе свої плоди. Головне, що у міського голови Володимира Москаленка віра в це – непохитна. 

Прикро лише усвідомлювати, що захід лишився поза увагою обласної влади, духовенства, засобів масової інформації. Адже ентузіазм, з яким взявся до справи настоятель УП Свято - Успенської церкви о. Олександр, - достойний приклад для наслідування, а учасники концерту, що з’їхалися до Коростеня із Росії, Білорусі, показали високу майстерність, утвердивши і свідомості людей думку про те, що духовність і сучасне мистецтво – речі сумісні. І якщо хоч одна людина, прослухавши духовні пісні, стане на шлях добра, то такі заходи мають право на життя. 


Коростенський МВК