Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Коростень - 65 річниця Великої Перемоги
11.05.2010

У кожної держави, кожного народу є дати і події, які складають основу, опорні точки їхньої історії, підґрунтя історичної пам'яті і національної гордості. Для нас, для прийдешніх поколінь, такою знаковою подією була і вічно буде Перемога у Великій Вітчизняній війні. 

В ці дні український народ відзначає 65 років з дня Великої Перемоги, 65 мирних років, що не дають нам права забути про мільйони синів і дочок Вітчизни, яким не довелося дожити до світлого, такого бажаного Дня Перемоги. 


З особливою урочистістю пройшло святкування Дня Перемоги в Коростені.
Хоч зранку почав накрапати дощ, та погода не стала на заваді ні святковому урочистому настрою, ні бажанню коростенців шанувати пам'ять загиблих. 

Урочистості 9 травня розпочались із традиційної зустрічі міського голови Володимира Москаленка із ветеранами Великої Вітчизняної війни у залі виконкому. 

Зранку на центральні площі вже було багатолюдно. Коростенці прийшли на свято сім’ями. Багатотисячна колона рушила до Меморіалу воїнам, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни, де цього дня на честь 65-ої річниці Великої Перемоги було відкрито Вічний вогонь. Церемонія відкриття Вічного вогню була надзвичайно хвилюючою. Театралізоване звернення воїнів, що загинули, визволяючи Коростень, не залишили байдужим нікого, більшість присутніх були несилі стримати сльози. 

Право запалити Вічний вогонь пам’яті було надано Скуратівському Василю Хирсантовичу– визволителю міста Коростеня. Відкривши Вічний вогонь пам’яті, громада міста Коростеня вшанувала пам'ять загиблих воїнів, що визволяли Батьківщину й рідне місто від загарбників. 

Коростенці вважають, що вогонь пам’яті, запалений в цей святий день, горітиме вічно, адже він символізує зв’язок сьогоднішніх поколінь з тими, хто кував перемогу у Великій Вітчизняній, їхніми дітьми, чиї юні роки зруйнувала війна. Бо саме ці люди багато років тому запалили Вічні вогні у багатьох містах країни, передавши у спадок часточку своїх сердець у цих вогниках. 

Атмосфера, що запанувала під час відкриття вогню, була збережена до кінця свята.
Офіційна частина урочистостей тривала на майданчику біля парку ім.. Островського. Вітаючи громаду, міський голова закликав молодь завжди виявляти шану й увагу до ветеранів, до покоління, яке пережило справді тяжкі випробування та прислухатися до порад і настанов тих, хто пройшов сувору школу війни, хто у повоєнні роки відбудовував зруйновані міста й села, адже за останні 5 років цих людей стало вдвічі менше. 

Після офіційних виступів на площі розпочалось велике театралізоване дійство, за яким із задоволенням спостерігали тисячі коростенців.
Для ветеранів цього дня працювала польова кухня. Скуштувати солдатської каші мали можливість всі охочі. 

До пізнього вечора в місті лунали пісні років війни, які підхоплювали і сивочолі ветерани, і молодь.
Свято цього року пройшло в місті по-особливому, душевно, невимушено, адже кожен усвідомлював, що День Перемоги – не просто день в календарі, а свято, за кожну мить якого заплачено великою ціною.

Коростенська міська рада