Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Міський голова прозвітував перед громадою
17.03.2010

Продовжуючи добру традицію, міський голова Володимир Москаленко на початку березня представив на розсуд громади Коростеня звіт про роботу міської влади у 2009 році, про соціально – економічний розвиток міста у минулому році.

Звіт цього року пройшов в різних форматах: 10 березня - у прямому ефірі ТО „Коростеньтелебачення”, 11 березня – безпосередньо зустрівся з коростенцями у міському будинку культури, звіт було опубліковано на сторінках газети „Іскоростень”, а також в цьому році було запроваджено нову форму звітування - в радіо – ефірі.

Аналізуючи події життя міста у 2009 році, міський голова зосередив увагу на духовному розвитку коростенців, адже тільки ідейно об`єднана навколо загальної справи громада спроможна самоутверджуватися і розвиватися. Аргументуючи свою думку, Володимир Васильович сказав: 

„Необхідно виховувати людей, котрі пишалися б своїм містом, його історією, культурою. Людей моральних, свідомих, відповідальних, справжніх патріотів Коростеня.

Саме усвідомленню історичної значимості Коростеня, як одного з провідних міст, навколо якого творилася історія України, ми приділили в цьому році багато уваги. Так в серпні проходив Міжнародний науково-практичний семінар „Експериментальна археологія: задачі, методика, моделювання”, який визначив нові напрямки розвитку практичної археології, в листопаді було відкрито „Пам’ятний знак на честь 420-ої річниці надання Магдебурзького права місту Коростеню”. Ми провели два цікаві фестивалі - літературний „Просто так”, який проходить протягом 10 років і став вже традиційним, та кулінарний Фестиваль дерунів, який хоч і проходив тільки двічі, та вже здобув неабияку популярність не тільки серед коростенців, а й у всій Україні. Значимою подією фестивалю 2009 року стало відкриття пам’ятника Деруну в парку культури й відпочинку ім. М. Островського.” 

Міський голова детально проаналізував економічний та соціальний розвиток міста в розрізі галузей. Він називав конкретні справи, факти, обґрунтовуючи їх цифрами, тому що за кожною цифрою - результат роботи: 

Хоч промисловий комплекс міста в період фінансово-економічної нестабільності працював зі значним зменшенням обсягів виробництва, та міська влада не виступає стороннім спостерігачем за процесами, що відбуваються в економіці. Одним із головних завдань місцевих органів влади є залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій в економіку. Станом на 01.10.2010 року обсяг капітальних вкладень за рахунок вітчизняних інвесторів становить 148,3 млн.грн., що в 2,5 рази більше ніж було в 2008 році, а загальний обсяг накопичених прямих інозем­них інвестицій становив 1млн. 331 тис. дол.

Головна мета роботи всього господарського комплексу міста – наповнення бюджету. Протягом 2009 року до бюджету міста надійшло всіх видів доходів на загальну суму 146 млн. 831 тис., видатки загального фонду міського бюджету становлять 130 млн.152 тис. грн. Всі заявки бюджетних установ профінансовані на 100%. Заборгованості в міському бюджеті немає.
У 2009 році Коростень було визнано одним із кращих міст країни: за підсумками 2008 року в конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», який щороку проводиться Кабінетом Міністрів. У відповідній категорії Коростеню присуджене ІІ місце. Велику роботу проведено по вдосконаленню теплопостачання міста.

Підсумовуючи результати господарської діяльності міста Коростеня у 2009 році, слід відмітити, що він запам'ятається нам не тільки розпалом фінансової кризи, яка потягнула за собою скорочення робочих місць, інфляцію, занепад деяких галузей виробництва, але спортивними перемогами, цікавими подіями у культурному житті, розвитком освітньої галузі, а також найвищим за останні роки рівнем народжуваності: у 2009 році народилося 856 дітей, що на 88 більше ніж у 2008 році”,
- такими були основні тези виступів міського голови.

Звичайно, таке звітування є ефективним лише за наявності зворотного зв’язку з громадою. Тому в ході всіх зустрічей коростенці мали можливість поставити міському голові питання з тих проблем, що найбільше їх хвилюють. Всі питання узагальненні в розпорядженні міського голови, звіти про їх виконання будуть оприлюднені в ЗМІ.

Зусилля міської влади і надалі будуть спрямовані на поліпшення економічного та соціального стану у місті, пошук найефективніших методів господарювання, забезпечення відповідної державної підтримки, розвиток усіх галузей життєдіяльності міста.


Міськвиконком