Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Коростенській центральній бібліотеці - 90 !
01.10.2009

Коростенська центральна бібліотека відсвяткувала свій 90 – літній ювілей. ЇЇ історія розпочалася у далекому 1919 році.. Її засновником по праву вважається Ілля Дмитрович Блінков - командир бронепоїзда ім. Невського, який наказом по дільниці фронту за особистий героїзм був нагороджений асигнуванням у 5000 крб. для заснування на бронепоїзді бібліотеки. 

Після прибуття фортеці на колесах у Коростень Ілля Дмитрович передав бібліотеку у дар місту. Цей дарунок став основою для створення в липні 1919 року першої публічної бібліотеки міста. 

З кожним роком фонд бібліотеки поповнювався. Читачів бібліотеки обслуговував один працівник. В його обов'язки входило вести обмін книг, дбати про розширення фонду, знаходити кошти, а головне - пропагувати книгу. 

Невеликі асигнування бібліотека одержала вже в 1921 році. У 1923 р. Коростень стає центром новоутвореного округу, завдяки чому бібліотека стала окружною, отримала нове приміщення для розміщення фондів та міцну фінансову базу. 

У30 - ті роки бібліотека поповнила свої фонди десятками періодичних видань союзних та республіканських видавництв. Буремні роки Великої Вітчизняної війни не обійшли стороною і бібліотеку. ЇЇ фонди під час окупації були розграбовані, приміщення спалене. 

Визволення Коростенщини в 1943 році від фашистських загарбників стало другим етапом у новому народженні бібліотеки . В цей час книжкові фонди налічували близько 1260 книг та 317 читачів .
У повоєнні роки відродження бібліотеки стало можливим при допомозі місцевих жителів , які дарували книги та ентузіазмі тодішніх працівників Гельман М.М., Лін Р.П., Ніколаевої А.Н. 

В жовтні 1964 року міській бібліотеці, рішенням Коростенсської міської Ради присвоєно ім'я письменника М. Островського. Своїм успішним розвитком бібліотека багато в чому зобов'язана активній діяльності керівників, які очолювали цей заклад. 

Одним із таких яскравих керівників була Симоненко Зінаїда Андріївна, яка очолювала бібліотеку з 1960 року по 1972 роки. Під її керівництвом збудовано та здано в експлуатацію приміщення, у якому діє бібліотека сьогодні. 

Керівну естафету у 1972 році прийняла Богомазова Марія Петрівна, яка внесла в розвиток бібліотечної справи міста багато нового. Творчо і натхненно підвищувала авторитет бібліотеки при активній інформаційній роботі, зокрема популярними були тематичні та літературні вечори, читацькі конференції. Здійснювалася значна робота зі збереження та упорядкування книжкових фондів, розповсюдження передового досвіду , випуску бібліографічних посібників. 

На професійну долю завжди відкриту до змін та інновації Лещенко Тамари Яківни випала місія проведення централізації бібліотек міста . 

З 1983 року Коростенську міську ЦБС очолила Матвійчук Валентина Василівна. Завдяки її наполегливій праці, енергійності, чіткій організації виробничого процесу, проведенню цікавих масових заходів з популяризації книги ЦБС стала однією з кращих в області 

Суспільні зміни в державі дали змогу у 1988 році колективу виявити свою волю та обрати на посаду директора ЦБС - Курдиш Наталію Яківну. Під її керівництвом колектив висококваліфікованих фахівців докладав багато зусиль для того, щоб бібліотечна справа у місті розвивалася відповідно до вимог сучасного інформаційного суспільства. За ініціативою Наталі Яківни був відкритий при ЦБ ім. М. Островського краєзнавчий сектор, матеріали якого розкривають історію рідного краю та міста.
На сьогоднішній день центральна міська бібліотека ім. М.Островського у нашому місті є базою для розвитку культурного і громадського життя, місцем дозвілля та самоосвіти. Для бібліотечних фахівців - це методичний та керівний центр, орієнтир у професійному зростанні. 

Працює у ЦБ професійний, злагоджений, дружній колектив. Послугами ЦБ щорічно користується близько семи з половиною тисяч корост енців: фахівці різних галузей народного господарства, інтелігенція, учні шкіл та вищих навчальних закладів. Відвідувачі отримують різносторонню інформацію з допомогою книг , яких бібліотекарі видають за рік близько 150 тис. екземплярів. До послуг користувачів книжковий фонд ЦБ, який має 97 тис. одиниць зберігання. 

Все це книжкове багатство працівники популяризують з допомогою проведення різноманітних масових заходів та наочної популяризації книги. 

З такими досягненнями, історичною пам'яттю колектив підійшов до славного 90 - річного ювілею.
Бажаємо колективу бібліотеки натхнення в роботі, творчих злетів, вдячних користувачів, належного оцінювання державою вашої праці. 

Міськвиконком