Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Другий міжнародний фестиваль Дерунів у м. Коростені
04.09.2009

19 вересня 2009 року в центральному парку міста Коростеня, Житомирської області (130 км від Києва по Ковельській трасі) об 11.00. розпочнеться Другий міжнародний фестиваль дерунів.

Значимою подією фестивалю стане відкриття пам’ятника Деруну в парку культури й відпочинку ім. М. Островського.

На фестивалі кухарі демонструватимуть своє мистецтво приготування дерунів чи близьких до них страв з картоплі, а дегустатори та відвідувачі фестивалю визначатимуть найкращі страви і нагороджуватимуть їх «авторів».

У рамках свята відбудуться конкурси на кращий плакат про деруни, кращий рецепт дерунів, кращий і смачно випечений дерун, кращу пісню, вірш, анекдот, комічну історію про деруни. Переможців конкурсів чекають призи.

На фестивалі також звучатимуть пісні різних народів, театралізовано демонструватимуться народні обряди, буде розгорнута виставка поліських старожитностей тощо.

В рамках фестивалю діятиме школа дерунярства: досвідчені кухарі навчать усіх охочих готувати деруни, кожен бажаючий за символічну може спробувати тут же приготувати деруни і отримати Диплом про закінчення Коростенської міжнародної школи дерунярства.

Довідка: Перший фестиваль відбувся 27 вересня 2008 року. У фестивалі взяло участь понад 5 тисяч гостей. Дерун, спечений того дня вагою 118 кг, занесено до Книги рекордів України.

Прес-служба
Коростенської міської ради