Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Про проблеми та перспективи
24.01.2008

21 січня при міському голові відбулася чергова нарада начальників відділів і управлінь виконавчого комітету міської ради, на якій вони доповідали про свою роботу за минулий тиждень і про те, що належить зробити їм у новому тижні.


Так, начальник міського управління праці і соціального захисту населення Поліна Крамарчук привернула увагу присутніх до того, що у зв’язку з прийняттям державного бюджету України на 2008 рік пільги інвалідам війни з 1 травня цього року будуть надаватися, враховуючи їх доходи, якщо вони перевищуватимуть 890 гривень, то такі пільги не передбачаються. Проте, - зауважила Поліна Федорівна, - у березні планується внесення змін до державного бюджету. Отже, можуть бути і якісь уточнення з надання пільг інвалідам війни.


Що стосується чорнобильських виплат, то вони зняті. З 1 січня 2008 року, - наголосила начальник управління праці і соціального захисту населення Поліна Крамарчук, - відмінено державну допомогу на дітей у подвійному розмірі. Також з 1 січня не призначає Пенсійний фонд України доплату до пенсій у сумі 10 гривень 50 копійок. І взагалі в державному бюджеті України упущені чорнобильські статті, оскільки очікується з цього питання прийняття Постанови Кабінету Міністрів України. І в той же час вона зауважила, що пенсіонери, віднесені до третьої категорії потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, отримали доплату до пенсії замість 4 гривень 16 копійок 46 гривень. Але при перерахунку розмірів пенсії знято всю індексацію, що була у 2007 році. І ті громадяни, які вже отримали повідомлення із управління Пенсійного фонду про складові пенсії, на жаль, ще не можуть повністю в них розібратися. І ще будуть і будуть зміни аж до березня. Отож, треба терпляче чекати остаточних даних.


Змінюються, починаючи з січня 2008 року, а далі в квітні, липні, жовтні, усі види допомог по догляду за дитиною віком до трьох років у зв`язку зі зміною прожиткового мінімуму.


Головний спеціаліст служби у справах дітей Михайло Волківський сказав, що в даний час спільно з управлінням праці і соціального захисту населення, відділом освіти, центром соціальних служб для дітей, сім`ї і молоді проводяться рейди-перевірки житлових умов кризових сімей, особливо тих, де є новонароджені та діти дошкільного віку. І якщо виявляються сім`ї, у яких державні кошти, призначені для новонародженої дитини, витрачаються на інші цілі, виплата їм надалі призупиняється, а дитина оформляється в дитячий будинок. Нещодавно, - зазначив Михайло Мефодійович, - померла дитина в одній неблагополучній сім`ї з вини батьків.


Минулого тижня працівники відділу побували у школах №№5,8,12 з метою виявлення учнів, які ухиляються від навчання. Готуються відповідні матеріали за статтею 184-ю адмінкодексу України, які будуть передаватися в органи міліції з питань порушення справи про притягнення батьків до адмінвідповідальності за ухилення їх від виховання дітей.


Начальник міського відділу освіти Микола Велешко поінформував про участь учнівської молоді в обласних олімпіадах з історії та української мови і літератури. Є, - зазначив він, - шість призових місць. Зараз освітяни міста готуються до обласної педагогічної виставки. На цьому тижні буде вивчатися стан харчування дітей. З нагоди відзначення Дня соборності України 22 січня у всіх школах планується проведення заходів з проголошення Акту злуки східних і західних земель України в одну державу. Крім того, вирішуються питання, що стосуються ремонту навчальних закладів - покрівлі середньої школи №11 та дошкільного закладу №11, стелі актової зали у сьомій школі.


Директор комунального підприємства „Коростеньбуд” Анатолій Коршенюк сказав, що одним з основних питань на сьогодні залишається завершення будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу. Передано на експертизу також проектну документацію на закінчення будівництва хірургічного корпусу центральної міської лікарні. Продовжуються роботи по реконструкції 14-ї школи під будинок сімейного типу.


Начальник управління економіки міськвиконкому Олексій Жилін поінформував, що індекс приросту промислового виробництва за минулий рік становить 112,9 відсотка. Серед 18-ти основних підприємств міста з приростом від 102 до 109% спрацювали 11 підприємств. Є надія, що незабаром запрацює фарфоровий завод, який ще донедавна приносив славу не тільки нашому місту, а й усій Україні. А його порцелянові вироби йшли на експорт. За прогнозними показниками у лідери цього року має вийти нове підприємство з виготовлення гранітної плитки із штучного граніту. Відрадно, - сказав Олексій Васильович, - що значно зменшилась заборгованість з виплати заробітної плати. За станом на 1 січня вона становить 70 тисяч гривень, тоді як на кінець 2007 року сягала 640 тисяч гривень. Повністю погашено заборгованість по заробітній платі на ВАТ заводі «Хіммаш».


Коростенський міськвиконком