Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Проблема оздоровлення жителів міста залишається невирішеною
30.08.2007

У поточному році, як відомо, в місті склалась несприятлива ситуація із забезпеченням постраждалих від ЧАЕС санаторно-курортними путівками, що, в свою чергу призвело до збільшення скарг від коростенців. Аби зрушити цю проблему з мертвої точки, міська влада звернулася із відповідним листом за під¬писом В.В.Москаленка до Міністерства праці та соціальної політики.

У ньому, зокрема, повідомлялось, що до цього часу в Коростені відсутня інформація про порядок забезпечення громадян путівками, їх кількість на 2007-й рік, та чи встановлені доплати за них особам третьої і четвертої категорій постраждалих.

Також було повідомлено, що до цих пір не доведена виписка з плану розподілу санаторно-курортних путівок на поточний рік по категоріях 1,2, 3 та 4 дітям, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На лист-запит надійшла відповідь за підписом ди ректора Департаменту соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастро¬фи, який і подаємо нижче.
«Міністерство праці та соціальної політики України розглянуло звернення Коростенської міської ради щодо забезпечення путівками на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і повідомляє.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» (Додаток 5 до Закону) Житомирській області за бюджетною програмою «Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», передбачено 28 млн. 502 тис. гривень.

В межах цих обсягів Житомирській області виділяється відповідна кількість путівок на оздоровлення постраждалого населення та перевезення груп дітей до оздоровчих закладів і в зворотному напрямку.
Заяви на путівки для санаторно-курортного лікування у 2007 році подало 750388 громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На придбання такої кількості путівок необхідно 1 млрд. 534 млн. 925,7 тис. гривень. Державним бюджетом на ці цілі передбачено лише 220 млн. гривень. Придбані Міністерством путівки розподілені між адміністративно-територіальними одиницями з урахуванням чисельності постраждалого на¬селення та обсягів видатків, передбачених Додатком 5 до Закону України «Про державний бюджет. України на 2007 рік». Додаткових коштів Міністерство не має.

Міністерство звернулося до Міністерства фінансів з проханням збільшити обсяги видатків на оздоровлення на 56 млн. грн. при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік». Тільки за умови виділення цих коштів буде можливість збільшити видатки на придбання путівок для оздоровлення постраждалих громадян, у тому числі і Житомирської області.

Порядок забезпечення путівками постраждалих громадян у поточному році визначено Положенням про організацію оздо¬ровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобиль¬ської катастрофи, затвердженим відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2000 року №800.»

За підписом директора Департаменту соціального захисту гро¬мадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, М.Урупи.

Коростенський міськвиконком