Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Новорічне звернення міського голови до громади міста (Підсумки соціально-економічного розвитку міста за 2006 рік)
27.12.2006

Новорічне звернення міського голови
до громади міста

(Підсумки соціально-економічного розвитку міста за 2006 рік)


Дорогі коростенці!


Кожен з нас і всі ми разом, великою коростенською родиною, осягаємо прожите, підсумовуємо баланс радощів і прикрощів, ділимося заповітним і говоримо про майбутнє. Так уже влаштована людина, що хочеться бачити і залишати у пам’яті тільки добре. Рік, який проводжаємо, виявився не зовсім легким, проте ми з вами прожили його достойно.

У 2006 році ми продовжили роботу по збереженню й примноженню історичної спадщини міста, адже у Коростені цілком успішно можна розвинути туристичну галузь Навесні цього року Коростень приймав численних гостей з України – представників засобів масової інформації, а також багатьох туристичних агенцій, яким було презентовано туристичний маршрут „Коростень – від столиці древлянського князівства до нового туристичного центру». В рамках цього заходу було відкрито пам’ятний історичний знак, присвячений затвердженню Малого Герба Української Народної республіки – тризуба у 1918 році на станції Коростень.

У цьому році відкрито також пам’ятний знак Божої Матері «Покров Пресвятої Богородиці». Великою популярністю у жителів та гостей міста користується оновлений парк культури та відпочинку ім.М.Островського та військово-історичний комплекс «Скеля». У наступному році ми продовжимо цю роботу й докладемо максимум зусиль, щоб Коростень зайняв належне йому місце на туристичній карті України.

В жовтні у місті було проведено Друге засідання Чорнобильського Форуму Економічного Розвитку, що дає надії на подальшу стабілізацію політичної та економічної ситуації. Проведеною роботою досягнута мета – про нас знають, нами цікавляться, отже і буде результат.
Завершили в цьому році й формування атрибутів міста. Тепер ми маємо не тільки свою символіку: герб, гімн, прапор, а й своєрідну місцеву конституцію - "Статут територіальної громади міста Коростеня", документ, який гарантує всім членам територіальної громади міста право участі у місцевому самоврядуванні, встановлює регламентовані правила і процедури реалізації цього права, з метою якнайкращого задоволення економічних, культурних, побутових потреб жителів у поєднанні з інтересами держави. Практично прийняттям цього документу завершили свою роботу депутати міської ради 4 скликання.

Слід відмітити, що коростенці, як і завжди, достойно пройшли виборчий марафон 2006 року – по - древлянськи прагматично й зважено. Мабуть, тому швидко, відкинувши політичні амбіції, налагодили роботу й депутати 5 скликання.

У 2006 році Коростень став 5-тим містом в Україні, яке отримало сертифікат якості за міжнародними стандартами ISO 9001:2000. Через якість до прозорості й дієвості влади – підсумки проекту, над яким працювали службовці виконкому Коростенської міської ради протягом 10 місяців по впровадженню міжнародного стандарту якості адміністративних послуг ISO: 9001, були підведені на конференції в Києві. Віднині, громада міста отримуватиме якісні адміністративні послуги.

Завдяки спільним зусиллям усіх управлінських структур міста, своєчасному втручанню в економічні процеси та здійснення відповідних заходів вдалося забезпечити, в основному, стале функціонування соціально-економічного комплексу.

Зусилля виконавчого комітету міської ради були спрямовані на забезпечення та поліпшення рівня життєдіяльності міста.
Промислову діяльність у місті Коростені здійснюють 199 підприємств. Підприємствами основного кола в 2006 році випущено продукції на суму 294,1 млн.грн, що на 15 млн. більше, ніж у 2005 році. Найпотужнішим виробником є ВАТ “Завод ЗБШ”, обсяги виробництва якого складають 30% від загальної кількості виробленої продукції усіма підприємствами.
На жаль, темп росту промислового виробництва в 2006 році становитиме 89,0%.

У 2006 році було закінчено і введено в експлуатацію 40-квартирний житловий будинок по вул. Ш.Алейхема, 43. В школі №7 проведено реконструкцію їдальні та завершується - спортзалу, збудовано санітарно-технічний вузол міської гімназії.

Впроваджуючи прозору політику забудови міста, з метою детального планування забудови Коростеня та забезпечення мешканців земельними ділянками, завершується розробка Правил забудови та Генерального плану міста.

Протягом 2006 року було прийнято в експлуатацію 18 житлових будинків приватного сектору, загальною площею 2132 кв.м.

Завершилась газифікація міста: за підсумками 2006 року по Коростеню було прокладено 8,1 км газових мереж та переведено на газ 49 малих підприємств. Закінчено вуличну газифікацію районів Чолівка, Чигирі, Пашини, Цегельний.

У сфері житлово-комунального господарства теж є певні успіхи. За рахунок субвенції з державного та коштів міського бюджетів у 2006 році проведена значна робота на КП „Водоканал" по поліпшенню якості питної води, реконструкції міських мереж водопроводу та каналізації на суму 681,4 тис. грн.

Іншим важливим напрямком в роботі було і залишається впорядкування річки Уж. Для відновлення її водного балансу проведено ремонт греблі та пішохідного переходу через річку, очищено її русло в районі водозабору та розпочато будівництво очисних споруд зливової каналізації в районі вул. Усенова.

Злагоджено працює транспортна система міста, перевізники виконують перевезення пасажирів за дев’ятьма основними маршрутами та трьома додатковими.

Послуги зв’язку в місті Коростені надаються підприємством ВАТ «Укртелеком», Дистанцією сигналізації та зв’язку, чотирма операторами мобільного зв’язку: UMC ( MNT-450, GSM), "Київстар GSM", Lіfе, Beeline.

У місті працює 5 АТС загальною місткістю номерів - 14680 шт. Діє 3 комплексні сервісні пункти по обслуговуванню населення. Відкрито і працює 7 пунктів прямого доступу до мережі Інтернет, які обслуговуються чотирма провайдерами. З вересня 2005 року надається широкосмуговий доступ до мережі Інтернет (HDSL).

Мене радує те, що зусилля, спрямовані на залучення інвестицій, дали свої результати. Підприємствами міста здійснюється інвестиційне вкладення в капітальні будівництва, в основні засоби. Загалом, за 9 місяців 2006 року по місту Коростеню сума інвестицій в основний капітал склала 27,8 млн. грн., що на 97 % більше відповідного періоду 2005 року. Збільшились надходження прямих іноземних інвестицій в економіку міста Так, за результатами 9 місяців 2006 року обсяг прямих іноземних інвестицій є на 40% більшим за річну суму 2005 року і становить 1,6 млн. дол. США.

Активно розвивається підприємництво. На кінець року зареєстровано 602 юридичніособи та 3572 суб’єкти підприємницької діяльності (фізичні особи), що на 13% більше ніж на початок року.

За 2006 рік 19 об’єктів комунальної власності змінили форму власності. Шляхом викупу – 18 об’єктів, шляхом конкурсу–1. Від приватизації об’єктів комунальної власності перераховано до місцевого бюджету 379 тис. 762 грн., а від продажу землі в міську казну надійшло 981 тис. 959 грн.

Торговельна мережа міста значно розширилася. За 11 місяців поточного року в стаціонарній торгівельній мережі створено 184 робочі місця, відкрито 30 нових об’єктів. Місто відносно насичене торговими площами та кафе, але дуже не рівномірно, тому прогнозується, що відкриття нових об’єктів уповільниться і спостерігатиметься переобладнання діючих.

Як і завжди, радують нас своїми досягненнями спортсмени, які стали призерами та переможцями Всеукраїнських та міжнародних змагань. Це Клінчук Олексій, Ковнацький Володимир, Дідівська Таїсія, Паламарчук Наталія, Карпенюк Сергій, Горбенко Світлана.

Приємно, що активізувалась у цьому році молодь. В березні 2006 року з’явилась молодіжна громадська організація «Молодіжна міська рада». За неповний рік свого існування члени молодіжної ради вписали до свого активу чимало добрих справ.

Такі зрушення - яскраві штрихи до портрету минулого року. І це не дарунок долі. Це результат плідної праці, волі, наполегливості коростенців.

Ми гарно попрацювали і зараз піднімаємося на нові щаблі - від економіки до спорту. Ми довели собі і Україні: ми все можемо, якщо покладемося на власні сили, на свій творчий потенціал, якщо будемо і надалі згуртованими, сумлінними, свідомими свого громадянського покликання.

Висловлюю щиру, глибоку подяку і доземно вклоняюся коростенцям, кожному з вас. Прошу і надалі бути єдиними у помислах та ділах, всіляко берегти, підтримувати і зміцнювати своє рідне місто.
Нехай віра, впевненість у собі, розрахунок на себе, на джерела своєї життєздатності будуть серед головних уроків та висновків, які візьмемо з 2006 року у подальшу дорогу.

Дорогі коростенці!

Давайте щиро і тепло подякуємо року, що минає, за те, що додав нам оптимізму і впевненості, утвердив у переконанні - все у нас буде гаразд.

Нам під силу добитися, щоб наступний рік став помітним кроком вперед до покращення життя кожного мешканця, щоб у всіх були тільки святкові клопоти.

Сердечно, від душі вітаю вас з Новим, 2007 роком! Бажаю, щоб він пройшов під знаком миру і добра, любові та поваги до ближнього, став роком чистих помислів і добрих справ.

Вірю, що попереду у нас і плідні будні, які принесуть вагомі та реальні здобутки, і прекрасні свята, і широкі обрії.

Від усього серця зичу всім щастя і здоров'я, достатку кожній сім'ї, тепла і світла, затишку в кожну оселю.

З Новим роком і Різдвом Христовим!