Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/
Ростуть ціни – зростають податки та збори
26.07.2006

25 липня, в міськвиконкомі для представників місцевих ЗМІ було проведено прес-конференцію з питань підвищення ставок єдиного податку на різні види діяльності, ставок фіксованого податку, а також змін у справлянні ринкового збору.

Як зазначив заступник міського голови Олександр Ясинецький, зміни в ставках викликані необхідністю наповнити міський бюджет. До того ж необхідно привести ці суми до рівня сплати податків громадянами, що не займаються бізнесом, - зазначила Віра Безпалько – начальник відділу регулювання торгівлі та побутового обслуговування населення управління економіки міськвиконкому. Крім того, вона сказала: «з 1998 по 2005 роки офіційний рівень інфляції склав 240,6%. З того часу мінімальна заробітна плата зросли більше, ніж у 4 рази. Звичайно, що ми повинні думати на перспективу. Було прораховано, що якщо залишити так, як є на сьогоднішній день, краще від цього не буде нікому. Я буду говорити і про фіксований податок, і про ринковий збір. Зараз підприємець, який торгує на кооперативному ринку і має за собою кіоск площею 6 квадратних метрів, займає 3 торгових місця (одне торгове місце 2 квадратних метри), за 25 днів роботи сплачує на сьогоднішній день 45 гривень фіксованого податку за торгівлю непродовольчими товарами, 480 гривень - за оренду кіоску та інші послуги кооперативному ринку, і 90 гривень ринкового збору. Всього 600 гривень. Після підвищення – з 45 до 60 гривень за патент, ринковий збір для наших підприємців, які торгують 5 днів на тиждень, авансову сплату збору трошки меншу, ніж для інших, 120 гривень ринкового збору, 480 гривень – послуги кооперативного ринку. Разом 660 гривень на місяць – це навантаження для підприємця, але для того, щоб ми мали гідні умови життя – це не така вже і суттєва цифра».

За перше півріччя 2006 року до міського бюджету надійшло коштів від сплати єдиного податку 713 тисяч гривень, від сплати фіксованого податку – 192 тисячі гривень, ринкового збору – 300 тисяч гривень, зазначив Олександр Анатолійович. За попередніми підрахунками сума надходжень від єдиного і фіксованого податків збільшиться приблизно на 50%. З 1 до 2 гривень мають бути збільшені ставки ринкового збору за кожне торгове місце та запроваджено авансову сплату ринкового збору у сумі 50 гривень щомісячно. Підприємці матимуть змогу самостійно обрати собі спосіб сплати ринкового збору.

Інформація надана відділом інформаційно - консультативного забезпечення Коростенського міськвиконкому.