Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/

Є на Поліссі куточок, який привертає до себе увагу археологів, істориків, туристів. Це – Коростень, давня древлянська столиця. Більше тисячі років стоїть він на берегах річки Уж. Кожен рядочок його історії – це штрих до історії розвитку нашої держави, віха життя наших прадідів, від яких у спадок коростенці дістали нескореність духу, волю до життя й невгасиму любов до рідного міста.
Небагато збереглося древніх міст, що мають тисячолітню давність. Тільки в небагатьох випадках у стародавніх містах життя не вгасло і вони дожили до нашого часу. До таких древніх міст належить сучасний Коростень. 

Душа нашого міста - в його непростій і славетній історії. Коростень був і є містом сильним і живучим. За свою драматичну історію він не один раз зазнавав руйнації, але відроджувався знову і знову. Його тричі повністю спалювали вогнем - княгиня Ольга, монголо-татари, у роки Великої Вітчизняної війни. Потім Коростень палила чорнобильська радіація. Місто не раз переходило з рук у руки, від влади до влади. Ним керували литовські воєводи, польські шляхтичі, недовго - козацькі сотники, а потім - російські імперські чиновники. А коростенець жив, працював, плекав своє місто. 

На жаль, це були не всі історичні випробування. Нелегкі часи пережили коростенці вісімдесятих і дев'яностих - під крилом Чорнобиля, при розпаді СРСР. Був час, коли Коростень почав занепадати. Заводи зупинялися, люди виїжджали. Та живучість міста знову подивувала багатьох.
Історія сучасного Коростеня, можливо, не така героїчна і драматична, як у минулому, але й сьогодні місто відіграє важливу роль у розвитку незалежної держави. 

За час становлення і в подальшому існування, Коростень з маленького містечка з населенням 4 тисяч чоловік перетворився у велике місто обласного підпорядкування з 65-тисячним населенням. Було збудовано багато заводів, фабрик, шкіл, медичних закладів, житлових масивів, а станція Коростень перетворилася у великий залізничний вузол. 

Все це зроблено працею і волею людей – жителів міста. Громада Коростеня – це велика і дружна родина. Ми пишаємося тим, що кожен, хто завітав до нашої древлянської столиці, може засвідчити : Коростень – дійсно справжня перлина Поліського краю.
Серед яскравих подій культурного життя – звичайно, Фестиваль авторської православної пісні «Утренняя заря» та Фестиваль Дерунів, які вже стали візитною карткою нашого міста. 

Коростенці горді з того, що наше місто щороку визнається «Містом найкращого благоустрою» в Україні, і своєю повсякденною турботою роблять його ще кращим і комфортнішим для проживання.
Природа щедро наділила Коростень парками, які в поєднанні з сучасними архітектурними рішеннями є візитівкою міста. У центральному парку ім. М. Островського височіють пам’ятники князю Малу, княгині Ольги, князю Володимиру-Хрестителю Русі і його матері-княжні Малуші. 

Наше древлянське місто має ще одну родзинку – військово-історичний комплекс «Скеля». Його збудували в 30-ті роки минулого століття для оборонних цілей. Зараз у тому приміщенні знаходиться музей, аналогів якому немає в світі.
Завдяки нашій культурно-історичній спадщині Коростень є найбільш туристично-привабливим містом в Житомирській області. Та й не дивно, адже воно ввійшло в сімку найкращих в Україні туристичних маршрутів вихідного дня.
Сьогодні місто будує житло і дороги, створює нові підприємства, навчальні й соціальні заклади. Провідною галуззю народногосподарського комплексу міста є промисловість. Промислову діяльність в місті Коростені здійснюють 139 підприємств, з яких 18 – підприємства основного кола, 121 – малого і середнього бізнесу. 

Основними галузями промислового виробництва є: машинобудівна, будівельна, добувна, хімічна, фармацевтична, харчова, легка, а також металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів, та інше.
На сьогоднішній день близько 37 % працюючого населення міста зайнято в сфері малого та середнього бізнесу, яка налічує 588 підприємств (із них 15% займаються виробництвом продукції, 47% працюють у сфері торгівлі, побутового обслуговування та громадського обслуговування) та 4 тис. приватних підприємців.
Обсяг капітальних інвестицій по місту Коростеню за 9 місяців 2011 року становить 1 млн. 557 тис. грн. або 43,5% загального обсягу області.
З метою залучення іноземних інвестицій в місті створений Індустріальний парк, на території якого вже реалізовано перший проект - побудовано завод по виробництву меблевих плит МДФ та ХДФ.
Успішно функціонують 3 нових підприємства з іноземними капіталами: ЗАТ «Інтертайл» - виробництва керамічної плитки, ТОВ «Елізіумпласт» - виробництва профілів з пластмас, ТОВ «Астафе» - виробництва будівельних матеріалів.
Для створення сприятливого інвестиційного клімату міською радою щорічно приймається «Загальноміська Програма по залученню інвестицій». 

Зовнішньоторговельні операції підприємства міста здійснюють з Російською Федерацією, Білорусією, Молдовою, Казахстаном, Німеччиною, Польщею, Італією, Данією, Швецією та ін.
Майже 43% населення міста Коростеня це – молодь до 35 років.
В місті функціонують 13 загальноосвітніх навчальних закладів, з них 10 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, міська гімназія, міський ліцей, навчально-виховний комплекс „Дитячий садок-школа-гімназія” №12, вечірня (змінна) школа. Підготовку кадрів здійснюють 2 навчальні заклади. 

- Коростенський Технічний коледж (форма навчання - денна);
- Професійно-технічне училище № 16.
В місті для задоволення потреб молоді діють 3 дитячі спортивні школи, школа мистецтв та художня школа, будинок творчості школярів, станція юних техніків та юних натуралістів, відділення Малої Академії Наук, сім підліткових клубів, спортивні клуби і секції, чотири будинки культури, міська бібліотечна система й бібліотека Будинку науки і техніки.
За показниками розвитку фізичної культури і спорту місто Коростень займає провідні позиції в Житомирській області. Наше місто знають як спортивне не тільки в області, а й за її межами. 

Особливістю міста Коростеня є те, що на його території з порівняно невеликою кількістю мешканців надають медичну допомогу 4 потужні медичні заклади: центральна міська лікарня, відділкова залізнична лікарня, центральна районна поліклініка та обласний міжрегіональний медичний діагностичний центр. Працюють 44 аптечні заклади та понад 20 медичних кабінетів.
Для забезпечення комплексного обслуговування пенсіонерів й одиноких громадян в місті діє Центр соціального захисту та реабілітації громадян похилого віку (єдиний на Україні). 

Коростенці впевнені: інтелектуальний і виробничий потенціал міста ще не вичерпано і у Коростеня перспективне майбутнє. А найголовніше те, що незмінною залишилася любов земляків до свого міста, їх великий оптимізм і впевненість у доброму майбутньому. Саме завдяки цим прекрасним якостям місто росте й розвивається.
Сьогодні коростенці не тільки з гордістю дивляться в минуле, усвідомлюючи величність і мудрість своїх предків, але й впевнено крокують у майбутнє, адже вони точно знають, до чого прагнуть. Формула цього майбутнього виглядає так: Коростень - сучасне європейське місто, яке для нас є найкращим у світі.