Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/

Великим творчим потенціалом, новим підходом до роботи в Коростенській міській раді є ділове партнерство з містами – побратимами та містами, з якими укладені договори про партнерські зв’язки як в економічній, соціальній, культурній сферах, так і в сфері обміну досвідом роботи рад. 

Про побратимські та партнерські зв’язки укладені договори з містами Світловодськ (Україна), Мозир (Республіка Білорусь), Ноябрськ (Російська Федерація), Клобуцьк (Польща), Краснік (Польща), Аненій Ной (Молдова). 

У 1998 році був укладений договір про співпрацю між Мозирською і Коростенською міськими радами. Між Коростенською і Мозирською міськими радами відбувається обмін делегаціями по вивченню досвіду з питань комунальної власності, освіти, культури, медицини, благоустрою.
Співробітництво, яке триває вже десять років, допомагає запозичити нове та запровадити в практику роботи міської ради, а також сприяє зміцненню економічних, соціальних і культурних зв’язків міст-побратимів. 

Багато питань соціально-економічного характеру вирішується керівниками підприємств міст-побратимів: спільна участь у виставках-ярмарках промислових товарів (фірма “Арсанія” м.Коростень – ВАТ Мозирська швейна фабрика “Надекс”), виконання замовлень для потреб підприємств міста Мозиря на Коростенському заводі хімічного машинобудування, обмін передовим досвідом Коростенського заводу залізобетонних шпал та Мозирського нафтопереробного заводу та інше.
Підтримуються тісні культурні зв’язки, творчі зустрічі колективів художньої самодіяльності міста Мозиря та міста Коростеня на святах, конкурсах: Мозирського народного ансамблю пісні та танцю “Свояки”, дитячого творчого колективу “Палеская зорачка” (2002 рік в місті Коростені), концерт творчих колективів міста Коростеня “Коростенські музики”, танцювального ансамблю “Візаві” (2003 р. в місті Мозирі, Білорусь). Коростенці брали участь у міжнародному фестивалі “Земля під білими крилами” (місто Мінськ, Білорусь, 2003 р.). 

Громада міста, міська рада та її виконавчий комітет активно ведуть пошуки нових форм роботи, які б забезпечили вирішення як економічних, так і соціально-культурних проблем. У 1999 році укладено договір про співпрацю з містом Ноябрськ (Російська Федерація), а в 2004 - договір про побратимські та партнерські зв’язки з містом Клобуцьк (Польща). Міста-побратими обмінялися делегаціями, підтримують тісні культурні зв’язки. 

В 2005 році був підписаний меморандум про дружбу і співробітництво міст-побратимів Коростень і Світловодськ. Сьогодні ділові стосунки тривають у різних сферах соціального і економічного напрямку. Бізнесові структури із Світловодська мають намір вкладати свої інвестиції і розвивати бізнес у місті.
В 2006 році між містами Аненій Ной (Молдова) та Коростенем укладено договір про побратимські та партнерські зв’язки, а в 2007 році побувавши у польському місті Краснік, делегація коростенців на чолі з міським головою Володимиром Москаленком підписала між громадами двох міст угоду про дружбу і співробітництво. 

Цій важливій події передував протокол про наміри, умови якого передбачали, що така угода буде укладена після детального вивчення реальних інтересів жителів обох міст. Під час зустрічі були присутні посол України в Польщі і посол Польщі в Україні, бургомістри сусідніх міст, їх заступники, представники громадськості та української діаспори, які проживають на території Люблінського воєводства. Група учасників художньої самодіяльності, що входила до складу коростенської делегації, презентувала поліський край своєрідною творчою програмою. 

Ділове партнерство та дружні зв’язки жителів Коростеня та міст-побратимів знайшли своє конкретне відображення у реальних справах, у взаємовідносинах між громадами і спонукають до творчих підходів у вирішенні соціально – економічних і культурних проблем.