Офіційний сайт міста Коростень

http://www.korosten.osp-ua.info/

Новий герб міста Коростень розроблений з урахуванням композиції попереднього герба. Старий герб міста [1] являв собою французький щит блакитного кольору, в серці якого розташований щиток червоного кольору, основне поле якого відведене для зображення фортечної стіни темно-червоного кольору. На фоні фортечної стіни зображений зелене стебло льону, що має символізувати природу Полісся, чотирьохпелюсткова квітка червоного кольору символізує древні городища, які були розташовані з обидва боки ріки Уж і які захищали одне одного. Квітку льону обвиває ріка Уж блакитного кольору із золотими берегами. В голові щита назва міста КОРОСТЕНЬ, відокремлене від середнього щитка золотою смужкою. Щит і щиток обрамлені золотим кантом.

Новий герб повторює основну композицію старого герба, тільки квітка льону блакитного кольору й поле над фортечною стіною синього кольору. Щит обрамлений картушем, прийнятим у сучасній геральдиці міст України та запропонованою геральдистом А.Б. Гречило. Картуш увінчаний міською модернізованою золотою трибаштовою короною, яка розроблена в Українській академії геральдики В.В. Болговим і В.П. Чепаком [2]. Модернізована геральдична корона має замість кам'яних фортечних стін дерев'яні, які вживалися за часи Древлянського князівства.

В синьому полі геральдичного щита над фортечною стіною кирилицею написана назва міста КОРОСТЕНЬ. Девіз НЕ ЗГОРАЄ В ПОЛУМ'Ї написаний у підніжжі щита. За правилами геральдики девізи на гербовому щиті неприпустимі. Але в старому варіанті герба міста в голові щита був напис "Коростень", тому, як виняток, у гербі написаний девіз, як пам'ять про неодноразове відродження з попілу міста Коростень.


Прапор міста Коростень розроблений вперше. Він являє собою полотнище, в якому дві горизонтальні смуги однакової ширини. Верхня смуга синього кольору, нижня смуга - червоного. Смуги розділені символічним зображенням ріки Уж - смугою завширшки 0,16 від ширини прапора. Смуга повторює кольорову гамму символічного зображення ріки Уж на гербі міста: середина ріки блакитного кольору (ширина 0,1 ширини прапора), берега золотого кольору (ширина 0,03 ширини прапора). Співвідношення ширини прапора до його довжини дорівнює 2 к 3.

Синій колір поля полотнища прапора символізує велич, красу древнього міста.

Червоний колір поля полотнища прапора символізує хоробрість і мужність древлянських захисників міста у 946 р., коли княгиня Ольга осадила Коростень, та захисників Коростеньського укріпрайону № 5 у 1941 р. під час Великої Вітчизняної війни.

Бібліографія:

1. Москаленко В., Нечипоренко В. Книга про Коростень. - Львів: Кальварія, 2003. - 160 с.
2. Алябова А.Т., Базилевська Н.О., Кравченко О.В., Чепак В.П. Символіка Бориславського району Херсонської області. // Вісник Української академії геральдики, товарного знаку та логотипу, 2004, № 51, с. 18-20.